• Telefon: 519 348 337
  • ul. Aleksandra Orłowskiego 2, 51-637 Wrocław

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy Disulfiram można kupić bez recepty?

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest skuteczna?

Podczas odpowiedzi na to pytanie warto zaznaczyć, że każdy organizm jest inny i w zupełnie różny sposób może reagować na wszelkie przyjmowane leki. Jednak wszywka alkoholowa Esperal pomogła już naprawdę wielu osobom w przerwaniu ciągu alkoholowego oraz była pomocna w późniejszym leczeniu alkoholizmu, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych.

Czy cena wszywki alkoholowej jest stała?

Cena wszywki alkoholowej Esperal nie jest stała. Ustalana jest często indywidualnie, gdyż zależy to od miasta w jakim przeprowadzany jest zabieg, a także od tego ile tabletek zostanie wszyte osobie uzależnionej.

Co się stanie jeżeli napiję się z wszytym Esperalem?

Połączenie wszywki alkoholowej Disulfiram z napojem alkoholowym powoduje objawy podobne do silnego zatrucia alkoholowego. Są one jednakże dużo bardziej nasilone i intensywne. Wśród najczęściej występujących można wymienić:

  • nudności oraz wymioty,
  • duszności,
  • silne bóle głowy i zaczerwienienie twarzy,
  • znaczny wzrost ciśnienia tętniczego krwi,
  • zaburzenia rytmu serca czy oddychania,
  • zaburzenia świadomości,
  • poczucie zagubienia.

Jak powinienem się przygotować do zabiegu zaszycia alkoholowego?

Do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej nie jest konieczne szczególne przygotowanie, bezwzględnym warunkiem natomiast jest całkowita trzeźwość w dniu zabiegu. (min. 24h przerwy od spożywania napojów alkoholowych) .

Czy po wykonanym zabiegu wszywki alkoholowej Esperal mogę prowadzić auto?

Tak, zaraz po zabiegu można prowadzić samochód. Wszywka alkoholowa Esperal nie wpływa na zdolności motoryczne, nie osłabia refleksu czy koncentracji.

Czy zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest bolesny?

Nie. Zabieg implantacji wszywki alkoholowej odbywa się w znieczuleniu miejscowym, stąd jest to zabieg całkowicie bezbolesny.

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest widoczna?

Nie. Wszywka alkoholowa Esperal umieszczana jest podskórnie w okolicach pośladków bądź łopatek. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Jest ona nie tylko niewidoczna, lecz również nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Ile czasu trwa zabieg implantacji Esperalu?

Zabieg implantacji Esperalu razem z konsultacją medyczną trwa około 20 do 30 minut.